facebook
logo
Wrocław ul.Krakowska 30 Tel: +48 790 454 283

SprawdĽ moc w swoim aucie !

Kliknij poniżej żeby sprawdzić ile mocy jesteśmy w stanie wykrzesać z Twojego samochodu.

SPRAWD¬

Chiptuning

Dowiedz się, co to jest chiptuning i jakie są tego korzyści.

SPRAWD¬

Ecotuning

Zmniejsz zużycie paliwa przy jednoczesnym wzroście mocy swojego silnika.

SPRAWD¬

Usuwanie DPF FAP i EGR
Filtr cz±stek stałych DPF - Diesel Particulate Filter

Usuwanie filtra cz±stek stałych

W firmie BMG TUNING oferujemy profesjonalne usunięcie filtra cz±stek stałych DPF/FAP w bardzo konkurencyjnej cenie. Gwarantujemy że już nigdy nie będziesz miał problemu z filtrem. Aby pomóc Ci podj±ć świadom± decyzję , należy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z informacjami, które zostały podane poniżej. Skontaktuj się z nami w celu omówienia dalszych pytań.

Co to jest filtr cz±stek stałych ?

Diesel Particulate Filter to urz±dzenie montowane w większo¶ści nowoczesnych samochodów, silników wysokoprężnych , którego zadaniem jest usun±ć pył lub sadzę, ze spalin emitowanych przez pojazd . Niektóre filtry DPF s± przeznaczone do użycia tylko raz, wymagaj± wymiany, gdy s± pełne . Inne filtry cz±stek stałych s± przeznaczone do spalenia cz±stek stałych zgromadzonych przy użyciu katalizatora lub uruchamiaj±c wbudowany silnik programu. Jeżeli jest to wymagane program wtryskuje dodatkowe paliwo w procesie spalania powoduj±c zwiększenie temperatury spalin na wylocie.

Sk±d mam wiedzieć, czy mój DPF jest zablokowany ?

Je¶śli DPF zaczyna się zapełniać, a nie wykorzystuje procesu wypalania, osi±gi pojazdu zaczynaj± cierpieć , samochód jest trybie awaryjnym lub jest po prostu zamulony. Jeżeli ciśnienie spalin będzie większe silnik będzie próbował pracować ciężej , walcz±c z ograniczonym przepływem , co powoduje zwiększeniem zużycia paliwa , utraty mocy silnika. Zaświeci się (check engine albo/i ś¶wieca żarowa, znaczek DPF )

Dlaczego mój DPF jest blokowany/zapchany?

Filtr DPF może być zapełniany/blokowany przez kilka powodów, ale to nie zawsze wina filtra cz±stek stałych. Oto kilka przykładów;
Uszkodzony czujnik - Istnieje kilka czujników w pojeĽdzie , które zbieraj± informacje, takie jak ciśnienie i temperatura spalin DPF . Czujniki te pomagaj± rozpoznać silnikowi , gdy np. regeneracja jest konieczna.
Niewłaściwe paliwo/olej - Przez wprowadzenie nieprawidłowego paliwa lub oleju do samochodu można wprowadzić filtr do niechcianych cz±stek.
Uszkodzony czujnik silnik - Silnik nie działa na jego maksymalnej wydajności ponieważ występuj± błędy, które mog± spodować, że proces regeneracji filtra nie dojdzie do skutku.

Oferujemy usuwanie DPF, FAP i EGR w atrakcyjnych cenach. Dajemy sobie na to maksymalnie jeden dzień roboczy. Na każd± usługę dajemy gwarancję! Wystawiamy fv. Oferujemy dojazd do klientów z Opola, Wrocławia, Kępna, Kluczborka, Lubina i innych miast w Polsce. Zapraszamy do kontaktu.

Zawór recyrkulacji spalin EGR

Zawór recyrkulacji spalin EGR

Zawór EGR, inaczej zwany zaworem recyrkulacji spalin, jest rodzajem elektromagnesu zamontowanego w układzie wydechowym. Jak działa zawór EGR? Zadaniem zaworu EGR jest kierowanie czꜶci spalin z powrotem do układu dolotowego. Ma to przede wszystkim znaczenie ekologiczne, ponieważ proces ten wymusza dopalenie się szkodliwych zwi±zków, powoduj±c ich rozpad i lepsze wchłanianie przez atmosferę. Prawidłowa praca zaworu EGR wpływa więc pozytywnie na ekologię. Niestety, często dochodzi do zablokowania elektromagnesu lub zatkania zaworu spalinami. Wtedy auto staje się wołowate, z rury leci czarny dym, a jechać praktycznie się nie da. Można wtedy oczyścić zawór, naprawić cz궜ć elektryczn± lub wymienić zawór EGR na nowy. My zalecamy wył±czenie go w całości lub zamknięcie raz na zawsze.

Działamy na terenie następuj±cych miast: Wrocław, Opole, Kępno, Lubin, Kluczbork i w miastach na terenie całej Polski.


BMG tuning © 2014 - Wrocław, Opole, Kluczbork, Lubin, Kępno - usuwanie dpf, egr i fap. Dojazd do klienta.